Історична довідка
Село Краснопілка засноване ще в XVII столітті в мальовничій місцевості від якої і дістало свою назву («Краснопілка» - «Красна (гарна) поляна» ).
Здавна село славилось працьовитими та талановитими людьми. У 1904 році в селі Краснопілка народився відомий фахівець у галузі неорганічної хімії та електрохімії, академік АН УРСР Юрій Костянтинович Делімарський. А у 1920 році народився Дементій Омельянович Чута – Герой Другої світової війни, який за зразкове виконання бойових завдань командування на фронті , боротьби з німецько-фашистськими загарбниками , було присвоєно звання Героя Радянського Союзу з врученням ордену Леніна та медалі « Золота Зірка».
Гордістю краснопільчан є музей історії села, який створено у 1976 році. Тут зібрані шедеври, є такі експонати, про які вже довгожителі забули, а молодь поняття немає.
Зараз у музеї нараховується більше 600 експонатів, відвідує музей біля 6000 відвідувачів за рік, проводяться екскурсії, працюють гуртки.
До унікального музею завжди йдуть люди, особливо молодь. Музей живе, поповнюється новими експонатами.
У селі є діючий Будинок культури, в якому діє тринадцять колективів, один з них просто унікальний: це народний аматорський ансамбль пісні і танцю, якому торік виповнилось 110 років! В ньому є хорова група з 29 чоловік, танцювальна — з 12 чоловік та ще п'ятеро грають в оркестрі (акордеон, дві домри, кларнет та сопілка).Цей колектив був створений ще у 1907 році. І вже навіть у деяких родинах краснопілчан склалась традиція із покоління в покоління ставати складовою частиною цього славнозвісного колективу.
Нараївка
Перша архівна згадка про с.Нараївка зафіксована у 1749 році – про це свідчить метрична книга церкви Різдва Пресвятої Богородиці с.Нараївка Гайсинського повіту за 1749 – 1769 рр.
Із переказів старожилів відомо, що попередником Нараївки у сиву давнину було поселення, яке мало назву Вільшанка, і колись один із паничів, побувавши на хуторі сказав,що «наравиться» - відтоді село нарекли Нараївка. Це одна із версій походження назви села.
В пам’яті старожилів збереглися спогади про господарювання на землях пана Фелікса Меленівського – і це зафіксовано документально. Саме у Нараївці було збудований його палац Фелікса.
Під час голодомору 1932-33 років померли 660 жителів Нараївки. Нові страждання принесла Друга світова війна. Після війни село стрімко розбудовувалось, кількість жителів збільшувалась.
Надзвичайною подією для села було спорудження ГЕС, яке розпочалось у 1954 році. Своєю потужністю до 20 кВт вона забезпечувала електроенергією місцевий колгосп та прилеглі вулиці – це стало першим кроком до цивілізованого життя. В селі збудовано новий будинок культури, фельдшерсько-акушерський пункт, будинок сільської ради, сільська лазня;
У 1994 році відбулась перша служба в храмі Різдва Пресвятої Богородиці в Нараївці, у 1996 році відкрито дитячий садочок, у 2003 році - молитовний будинок.
Кивачівка
Вперше про Кивачівку згадується у витязі з актів Головного коронного трибуналу у м. Любліні у 1609 році. З 1635 року село було зареєстровано в списках маєтків Брацлавщини. Село Кивачівкa розташоване на рівнині, що нахилена до річки Кубліч, яка впадає у річку Соб. Через село проходить поштова дорога.
За переказами на підвищенні, яке займало село, була сторожева вежа під час набігів татар. Сторож, який знаходився там, подавав сигнали жителям про наближення татар киванням рукою чи палицею, від цього сигнального кивання місцеве поселення отримало назву Кивачівка.
Оскільки село входило до складу Гранівського ключа, то воно спочатку належало Сеняківським, потім графам Чарторийським, потім, перейшло у володіння Збишевських, в яких було куплено поляком Михайловським невдовзі перед другим польським повстанням, в якому Михайловський брав участь. Після придушеня польського бунту Михайловський утік за кордон, а маєток його конфіскували.
Після цього Кивачівським маєтком почали управляти державні чиновники і землі в маєтку віддавалися селянам для обробітку за половину.
Потім Кивачівка була передана у безкоштовну оренду княгині Ухтомській. У 1873 році спадкоємці Михайловського довели, що Кивачівський маєток належав не самому Михайловському, а його дружині, тому маєток і перейшов у володіння сина Михайловського.
У 1888 році цей маєток купив барон Аристом Массом.
В 1795 році відбувся третій поділ Польщі. Був проведений адміністративний поділ України на губернії. 4 травня 1795 р. створюються Волинська, Брацлавська та Подільська губернії. В 1797 році Брацлавщина перейшла до складу Подільської губернії. З того часу Кивачівка входить до Краснопільської волості Гайсинського повіту. Наше село стало належати графам Чарторизьким, потім перейшло у володіння Збишевських. Після придушення польського повстання 1835 року Кивачівським маєтком управляли російські державні чиновники. Землі маєтку віддавалися селянам для обробітку за половину. Потім Кивачівка була передана у безкоштовну оренду княжні Охтомській.
В 1967 р. через село була прокладена шосейна дорога, яка сполучала село з дорогою Вінниця-Одеса. Це дало змогу жителям нашого села краще реалізовувати надлишки продукції з власного господарства. За 5 років всі будинки в селі були перекриті жестю та шифером. Люди мали змогу купувати телевізори, холодильники та ін. побутову техніку.