КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Вплив крику на дитину

Дата: 01.10.2020 16:40
Кількість переглядів: 539

Фото без описуФото без опису

Фото без опису

Що відбувається з мозком дитини, коли ви   кричите на неї??????

 

         Виховання дитини — процес захоплюючий, але пов’язаний з небувалим стресом. Батькам потрібно чимало терпіння, витримки і знань — інакше виховний процес закінчиться провалом.

Якщо достукатися до дитини у вас виходить тільки з допомогою крику, значить, щось йде не так.

Дослідження американських вчених показали: постійні крики і скандали дуже негативно впливають на психічний розвиток дітей. Через них діти стають агресивними, надмірно затиснутими, невпевненими у собі.

Ось як постійний крик у будинку впливає на дитину:

Наші предки використовували крик, щоб попередити родичів про небезпеку

Коли ви кричите на дитину (незалежно від того, скільки їй років), в її організмі починає вироблятися гормон стресу, який дає сигнал “бий або біжи”. Тіло малюка напружується, його думки блокуються.

Мозолисте тіло значно зменшується в розмірі

Це «кабель» з нервових клітин, який з’єднує дві півкулі головного мозку. У результаті знижується активність в різних частинах мозку, погіршується пам’ять і увага, зменшується приплив крові до мозочка.

Це все це в підсумку призводить до втрати емоційної рівноваги у дітей.

Крики батьків призводять до появи поведінкових проблем у підлітків і депресії у малюків

Такі тінейджери закидають навчання, вступають у конфлікти з однокласниками, починають брехати батькам і т. д.

Крики також впливають на самооцінку дитини — через постійні докори вона стає замкнутою, починає думати, що її не цінують і не люблять.

Травми, завдані такими зривами, неможливо загладити подарунками, обіймами та іншими жестами любові, які ми виявляємо, прийшовши в себе.

Чому батьки кричать на дітей? Дві основні причини:

  • Тому що втрачають контроль над власними емоціями, дозволяють стресу взяти гору над собою, а потім виливають весь свій негатив на найближчих — на дітей.
  • Тому що копіюють зразки поведінки своїх батьків, які теж кричали на дітей. Якщо в сім’ї було заведено вирішувати конфлікти за допомогою крику, діти це запам’ятають і будуть повторювати батьківські помилки.

Як перестати кричати на дітей

  1. Подумайте, що змушує вас кричати на дитину. Вона дуже повільно збирається до школи або занадто шумить? Можливо, причина не в ній, а в вашому поганому настрої, дратівливості, розсіяності.
  2. Спробуйте запобігти бурю. Не поспішайте зриватися на крик, зробіть кілька повільних і глибоких вдихів або просто вийдіть з кімнати.
  3. Не створюйте завищених очікувань. Ви очікували, що дитина сама збере портфель до школи, але цього не сталося? Нерозумно звинувачувати — вона всього лише незріла дитина. Думаєте їй подобається бачити вас подразненими? Звичайно, ж ні.

 

Пам’ятайте: ви є для дитини взірцем для наслідування. Саме вашу поведінку вона буде копіювати і переносити у свою сім’ю. Вам дійсно хочеться, щоб вона була такою ж нестриманою?

Ця корисна інформація стане в нагоді багатьом батькам!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора