Книгозбірня? Бібліотека? Чи місце, що єднає людей?

Дата: 15.11.2020 22:49

Якщо йдеться про Нараївську бібліотеку, то ці слова саме про неї. І саме завдяки розумінню того, що старий формат сільської бібліотеки має відійти в небуття, виникла та спільна ідея, котра спонукала ініціаторів змін до реконструкції закладу. Ось уже два роки Нараївська бібліотека працює в новому форматі. Тут можна не лише підібрати книгу чи періодику, пошукати цікавинки в Інтернеті, поцікавитися останніми новинами, поринути у світ позапрограмного шкільного навчання, а й зайнятися рукоділлям, послухати музику за смачним чаюванням і навіть потурбуватися про свою фізичну форму. Тобто, за бажання, тут кожному знайдеться справа до душі. Але господиня закладу Оксана Швець має ще багато задумів, котрі, переконана, спонукатимуть її односельців до ще частіших відвідин сільської читальні, котра за своїм форматом уже давно відповідає повноцінному інформаційному центру із якісним дозвіллєвим простором. Таких в області - одиниці. Тож недарма рішенням обласної конкурсної комісії Нараївську сільську бібліотеку було визнано кращою за результатами 2020 року в області та удостоєно спеціальної нагороди - Диплома переможця та телевізора. Відтепер в бібліотеці буде дві телезали. Один широкоформатний телевізор уже давно облюбували сільські прихильники футболу, влаштовуючи час від часу перегляди футбольних матчів. А новоподарований теж отримає своє застосування, адже любителів просвітницьких програм у селі вистачає, як і прихильників цікавого кіно. Мрія господині закладу - Оксани Швець - це набір знімальної міні-техніки, котрий вкрай необхідний для роботи в умовах карантину. Адже нині вітання з державними, професійними святами та пам‘ятними датами, міні-концертні програми вимушені транслювати для жителів села в он-лайн режимі. А ще мають цікаві плани з проведення майстер-класів в різних напрямках рукоділля та прикладної творчості, аби допомагати малечі та молоді села, і не тільки, розвивати свої творчі здібності, робити своє дозвілля корисним та приємним. Тож попереду чимало гарних задумів. А там, де задуми, там чергові перемоги! Тож сільські бібліотеки аж ніяк своє не віджили! Вони просто мають переходити в новий формат і отримати нове життя і нове визнання. Нараївська - тому приклад.