РОЛЬ ПРОБАЦІЇ В ГУМАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
РОЛЬ ПРОБАЦІЇ В ГУМАНІЗАЦІЇ СИСТЕМИ ВИКОНАННЯ ПОКАРАНЬ
З прийняттям Верховною Радою України Закону України «Про пробацію» в Україні все частіше має місце популяризація альтернативних видів покарань, що не пов’язані з позбавленням волі, внаслідок чого усунуто перешкоди соціальної адаптації та ресоціалізації особистості, їх повернення в суспільство, оскільки в умовах ізоляції людина має великий ризик втратити соціальні зв’язки, бути піддана негативного впливу кола осіб серед засуджених та інше. Перевиховання засудженого в пробації обходиться державі у рази дешевше ніж утримання в місцях позбавлення волі, також для держави і перевага в тому, що засуджені до покарань без позбавлення волі можуть бути працевлаштовані та сплачувати податки у казну держави.
Функції пробації полягають у контролі за виконанням засудженими покарання, не пов’язаного з позбавленням волі, проведення соціально виховної роботи, надання допомоги суб’єктам пробації у вирішенні ними проблем із залученням партнерських організацій та волонтерів пробації.
При виконанні альтернативних видів покарань Україна дотримується рекомендацій європейських стандартів та слідує міжнародній практиці обміну досвіду з країнами де пробація зародилася набагато раніше.
З вище написаного можна зробити висновок, що пробація – це можливість шансу на виправлення без ізоляції від суспільства та виділяється гуманним ставленням до особи, що має проблеми з законом та направлена на досягнення мети в першу чергу виправлення аби «не повернутися назад у минуле».
Начальник Гайсинського районного відділу
філії Державної установи «Центр пробації» у Вінницькій області
підполковник внутрішньої служби Наталія Вдовиченко