Оновлення відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань

Дата: 19.07.2021 16:53

Звертаємо увагу, що оновлення відомостей про КБВ в ЄДР, що розпочинається з 11 липня 2021 року, мають здійснити всі юридичні особи, щодо яких відповідно до закону в ЄДР мають міститися відомості про КБВ та які зареєстровані до набрання чинності наказом Міністерства фінансів України від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 08 червня 2021 року за № 768/36390 (далі - Наказ про структуру власності), незалежно від того, чи міститься про них актуальна інформація, чи вона потребує оновлення.

Увага! Перелік видів юридичних осіб, щодо яких не передбачено наявності в ЄДР відомостей про їх КБВ, визначено пунктом 9 частини другої статті 9 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (далі - Закон про реєстрацію), та, відповідно, вказані юридичні особи не мають подавати документи для оновлення інформації про КБВ.

Навіть якщо відомості про КБВ в ЄДР знаходяться в актуальному стані, для їх оновлення в цьому реєстрі на виконання прикінцевих положень Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» необхідно подати: - заяву щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)

- форма 2 або заяву щодо державної реєстрації юридичної особи - громадського формування - форма 4;

- структуру власності за формою та змістом відповідно до Наказу про структуру власності;

- витяг, виписку чи інший документ з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи - нерезидента в країні Міжрегіональні управління Міністерства юстиції 2 її місцезнаходження, - у разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа - нерезидент;

- нотаріально засвідчену копію документа, що посвідчує особу, яка є КБВ юридичної особи, - для фізичної особи - нерезидента та, якщо такий документ оформлений без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, - для фізичної особи - резидента.

Звертаємо увагу, що заповнюючи відповідну форму заяви з метою оновлення відомостей про КБВ в ЄДР, на першій сторінці заяви у розділі «Стан відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи» необхідно поставити позначку напроти «відомості потребують оновлення» та заповнити сторінку 2 заяви. Якщо осіб, які є КБВ, більше ніж одна, заповнюється відповідна кількість аркушів сторінки 2 заяви. При цьому в полі «Відомості про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи» проставляється відповідно символ та число «№1», «№2» і т.д.

Нагадуємо, що з 11 липня 2021 року також набирає чинності наказ Міністерства юстиції України прийнято від 29 червня 2021 року № 2320/5 «Про внесення змін до наказу Міністерства юстиції України від 18 листопада 2016 року № 3268/5», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 30 червня 2021 року за № 858/36480, яким викладені в новій редакції форма 2 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи (крім громадських формувань та органів влади)», форма 4 «Заява щодо державної реєстрації юридичної особи – громадського формування» та форма 6 «Заява щодо підтвердження відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи».