Зі Стрітенням!!!

Дата: 15.02.2022 10:16

Стрітення Господнє або Принесення до Храму – це одне із дванадесятих (12 найважливіших після Великодня) церковних свят. У церковній традиції – це день, коли на 40-й день після Різдва немовля Ісуса Христа принесли до Єрусалимського храму, де зустрів його Симеон Богоприємець. Праведний Симеон був у храмі тлумачем. Побачивши в одному із передбачень Писання, що непорочна Марія народить дитину, Симеон вирішив, що це помилка. Старець саме збирався виправити "діва" на "дружина", коли до нього з'явився ангел, оголосивши, що пророцтво насправді правильне. Він також зазначив, що Симеон не помре, поки не переконається в цьому особисто, побачивши напророчене немовля. За переказами, чекати цього Симеону довелося близько 300 років. Аж поки до храму прийшли Марія і Йосип з маленьким Ісусом. Того дня в особі старця Симеона відбулася радісна зустріч усього людства з Богом. Традиційно у свято Стрітення Господнього віряни йдуть до церкви, там священники освячують свічки і роздають їх прихожанам. До стрітенських свічок у православній церкві ставляться дуже благоговійно. Їх дбайливо зберігають увесь рік біля ікон і запалюють під час домашньої молитви. Важається, що ці свічки мають велику силу. Можуть захистити і запобігти біді. За народними віруваннями період між Стрітенням (15 лютого) та Благовіщенням (7 квітня) вважається часом, коли зима бореться з весною. Оскільки Стрітення розцінюється як зустріч зими і літа, то і народні прикмети, пов'язані з цим святом, в основному про погоду та врожай: - Якщо на Стрітення ясна і тепла погода, урожай буде добрим. - Відлига – до ранньої і дощової весни. - Заметіль на Стрітення – до пізньої весни та неврожаю. - Теплий день – до хорошого врожаю пшениці. - Зоряне небо в ніч з 14 на 15 лютого – до пізньої весни. - Ясна і тиха погода цього дня – до вдалого року для пасічників. Існують традиції ще з язичницької доби: співати пісні-замовлення на теплу погоду і ранню весну. Також на Стрітення ворожили: виставляли тарілку з зерном на ніч на вулицю. Якщо на зерні була роса, буде врожай; якщо зерно буде сухим – рік буде неврожайним.