КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Інформація, що може врятувати вам життя!

Дата: 29.09.2022 11:19
Кількість переглядів: 210

Фото без описуФото без опису

Інформація, що може врятувати вам життя!

 

         У зв’язку з військовою агресією рашистів, окупацією Запорізької АЕС, ракетними обстрілами інших АЕС, зростає небезпека радіаційного забруднення навколишнього середовища. Тому обов’язок кожної людини бути поінформованим про першочергові заходи при аварії на АЕС та зростанні радіаційного фону.

         Основну небезпеку під час аварії на АЕС становить розповсюдження радіоактивного йоду, частинки якого поширюються з повітрям. Від ураження радіоактивним йодом врятують наступні заходи:

         1. Йодна профілактика – проводиться препаратом «калій йодид» лише за вказівки органів влади у разі зростання радіаційного фону. Завчасно йодна профілактика не проводиться.

         2. Використання засобів індивідуального захисту органів дихання – для захисту варто використовувати, распіратори та справні протигази, а за їх відсутності — ватно-марлевих масок. Звичайна медична маска неефективна для захисту від радіаційних часток. Найкращим захистом є протигаз, який захищає також очі, через які частинки йоду також можуть потрапляти до організму.

         3. Герметизація приміщення – за можливості варто максимально герметизувати приміщення, заробивши всі щілини, через які повітря з радіоактивними частками може потрапляти в житло – вікна, двері, вентиляція, витяжка.

         Здійснювати ці заходи варто за безпосередньої вказівки органів влади про необхідність таких заходів, однак підготуватись до їх вжиття – обов’язок кожного громадянина. 

       Також МОЗ оприлюднило покрокову інструкцію дій на випадок радіаційної аварії

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора