Почастішали випадки шахрайства з банківськими картками: як не попастись на гачок шахраїв?

Дата: 01.02.2023 08:30

Почастішали випадки шахрайства з банківськими картками:

як не попастись на гачок шахраїв?

На території обслуговування Гайсинського районного управління поліції ГУНП у Вінницькій області почастішали випадки вчинення шахрайський дій. Лише минулого тижня зловмисники за допомогою шахрайських дій видурили в довірливих громадян коштів на суму більше як 160 000 гривень.

Тому, вкотре застерігаємо місцевих жителів та наголошуємо на необхідності бути обережними при купівлі товарів через Інтернет та не довіряти невідомим особам під час телефонної розмови.

Шахраї використовують все нові способи для виманювання грошей в українців, користуючись тим, що в країні оголошено воєнний стан.

Аферисти поширюють фейкову інформацію про соціальні виплати, створюючи сторінки-клони державних організацій, керівництва держави, представників ООН, Червоного Хреста, благодійних фондів, банків тощо.

Основні види шахрайства здійснюються під приводом:

• передоплати за онлайн-покупки;

• надання персональних даних та даних банківських карток "псевдо банкірам" та стороннім особам;

• перерахунок коштів за оренду неіснуючих квартир;

• перехід за невідомими посиланнями в інтернет мережі;

• перерахування коштів на допомогу "псевдоволонтерам";

• надання грошових коштів за схемою "Ваш рідний потрапив в небезпеку".

Щоб не потрапити в «сіті» аферистів дотримуйтесь таких правил:

• остерігайтесь сайтів-двійників та фейкових інтернет-магазинів;

• ніколи не залишайте свої персональні дані на незнайомих та підозрілих сайтах;

• не реагуйте на повідомлення про виграш великої суми коштів або цінного призу;

• перевіряйте всі повідомлення про "надзвичайні ситуації" з Вашими родичами;

• не розголошуйте дані банківських карток, а саме термін дії карти та CVV-код;

• не робіть передоплати у неперевірених інтернет-магазинах.

Щодо криміногенної ситуації, у період з 23 по 29 січня 2023 року поліцейські Гайсинського районного управління поліції та підпорядкованих територіальних підрозділів опрацювали 350 звернень та повідомлень громадян про злочини та інші події - усі вони опрацьовані. У тому числі 55 подій з ознаками кримінальних правопорушень (24 шахрайства, 8 крадіжок, 5 злочинів у сфері обігу наркотичних засобів, 4 незаконного поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами, 3 порушення законів та звичаїв війни та інші).

У сфері дотримання безпеки дорожнього руху поліцейськими виявлено та задокументовано 15 випадків керування водіями у стані алкогольного або наркотичного сп’яніння та складено протоколи про вчинення адміністративної відповідальності, передбаченого ст. 130 КУпАП. З них: Гайсинське РУП – 6, відділ поліції № 1 (м. Бершадь) – 3, відділення поліції № 1 (смт Теплик) – 3, відділення поліції № 2 (смт Тростянець) - 3.

Минулого тижня в Гайсинському районі сталася одна дорожньо-транспортна пригода з потерпілими.

Нагадуємо, що у всіх територіальних підрозділах Гайсинського районного управління поліції облаштовані пункти обігріву, де мешканці можуть зігрітися, підзарядити гаджети, випити гарячого чаю та отримати необхідну допомогу. Усі підрозділи поліції працюють цілодобово.

Тримаймо стрій! Разом до Перемоги!