КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Які виплати передбачені законодавством у разі поранення військовослужбовця, захоплення в полон, загибелі?

Дата: 19.09.2023 12:08
Кількість переглядів: 81

Фото без опису

Які виплати передбачені законодавством у разі поранення військовослужбовця, захоплення в полон, загибелі?

Виплати одноразової грошової допомоги залежать від наслідків отриманого поранення (контузії, травми або каліцтва).

Поранення, що призвело до часткової втрати працездатності

Якщо особа частково втратила працездатність без встановлення інвалідності, то розмір одноразової грошової допомоги залежить від ступеню втрати працездатності. Його встановлює медико-соціальна експертна комісія.

Виплата визначається у відсотках від:

- 70-кратного прожиткового мінімуму (187 880 грн):

Військовослужбовцю, який зазнав поранення (контузію, травму або каліцтво), захворювання під час виконання ним обов'язків військової служби, а також особі, звільненій з військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби;

- 50-кратного прожиткового мінімуму (134 500 грн):

Військовослужбовцю строкової служби, а також особі, звільненій із строкової військової служби, яка частково втратила працездатність внаслідок зазначених причин, пов'язаних з проходженням військової служби, але не пізніше ніж через три місяці після звільнення її зі строкової служби;

- 50-кратного прожиткового мінімуму (134 500 грн):

Військовозобов'язаному або резервісту, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, що призвело до часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності в період проходження зборів чи служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після закінчення таких зборів, чи виконання резервістом обов'язків служби у військовому резерві.

У разі інвалідності

Якщо інвалідність військовослужбовця (крім строкової служужби) настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва) або захворювання, яке він дістав під час виконання обов'язків військової служби (чи встановлення інвалідності сособі післі її звільнення з військової служби внаслідок зазначених причин), допомогу виплачують у розмірі:

- 400- кратного прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб на 1 січня календарного року, в якому вперше встановлено інвалідність, - у разі встановлення інвалідності І групи (1 073 600 грн);

- 300- кратного прожиткового мінімуму – ІІ групи (805 200 грн);

- 250-кратного прожиткового мінімуму – ІІІ групи (671 000 грн).

Виплата військовослужбовцю (крім строкової служби), інвалідність якого настала в період проходження військової служби або внаслідок захворювання, або особі, звільненій з військової служби, інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення її з військової служби чи після закінчення тримісячного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження зазначеної служби, нараховується у розмірі:

-120 – кратного прожиткового мінімуму – І групи (322 080 грн);

- 90 –кратного прожиткового мінімуму - ІІ групи (241 560 грн);

- 70 – кратного прожиткового мінімуму –ІІІ групи (187 880).

Якщо йдеться про військовослужбовця строкової служби, військовозобов'язаного або резервіста, якого призвано на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори чи для проходження служби у військовому резерві, то для цих категорій осіб, інвалідність яких настала внаслідок поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного їм під час виконання обов'язків військової служби або служби у військовому резерві, або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби, закінчення зборів, проходження служби у військовому резерві, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період строкової військової служби, проходження таких зборів, служби у військовому резерві, грошова допомга виплачується у таких розмірах:

- 322 080 грн – для І групи інвалідності;

- 241 560 грн – для ІІ групи інвалідності;

- 187 880 грн – для ІІІ групи інвалідності.

Виплати під час лікування

Постановою КМУ №168 від 28. 02. 2022 року передбачено виплату додаткової щоомісячної винагороди в розмірі 100 000 грн для військовослужбовців, які у зв'язку з пораненням , пов'язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров'я (у тому числі закордонних), або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько- експертної) комісії.

Якщо військовослужбовець у полоні

Пунктом 6 статті 9 Закону «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців» передбачено, що за військовослужбовцями, захопленими в полон, зберігається грошове забезпечення. Таке грошове забезпечення можуть отримати члени їх сімей до дня звільнення військовослужбовців.

Порядок виплати грошового забезпечення сім'ям військовослужбовців, захоплених у полон, закріплений Постановою КМУ №884 від 30.11.2016 року.

Крім того, Поставою КМУ №168 від 28.02. 2022 року «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім'ям під час воєнного стану» передбачено виплату додаткової винагороди в розмірі 100 000 грн для військовослужбовців, захоплених в полон (крім тих, що здалися добровільно).

Якщо боєць загинув на фронті

Що сім'ї або родичам виплачує військова частина, до якої було прикріплено бійця:

- місячне грошове забезпечення (за увесь місяць, незалежно від дня місяця, коли саме помер військовослужбовець);

- одноразову грошову допомогу у розмірі 100 тис. грн;

Також можуть виплатити грошову допомогу на поховання військовослужбовця.

Що виплачує Територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (ТЦК та СП):

- 15 млн грн після звернення родичів загиблого. Для цього в ТЦК та СП є окрема людина (соцпрацівник), яка приймає документи.

На одноразову грошову допомогу у розмірі 750 прожиткових мінімумів для працездатних осіб (станом на 1 січня 2023 року ця сума складає 2,013 млн грн) може розраховувати сім'я, якщо військовслужбовець загинув:

- перебуваючи на службі, але не знаходився у той момент в зоні бойових дій;

- від хвороби, отриманої під час несення військової служби;

- протягом року після звільнення з лав Сил ТРО, якщо смерть настала внаслідок поранення/контузії/каліцтва/захворювання, пов'язаних з виконанням обов'язків військової служби.

Стосовно грошей на особистій банківській картці полеглог бійця – рішення про передачу цих коштів вирішує виключно суд.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора