Пам’ятка «Скажи: «Ні!» насильству»

Дата: 22.11.2023 08:36

Пам’ятка «Скажи: «Ні!» насильству»
1.  Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками чи будь-якими особами, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках людей.
2.  У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставилися з повагою, не ображали.
3.   Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вашу гідність.
4.   Поділіться своїми проблемами з викладачем, наставником, психологом, соціальним педагогом, зверніться до поліції.
5.  Ви маєте право висловлювати і відстоювати свою думку. Чітко і однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
6.  Знайте, коли вас постійно контролюють, принижують, примушують до чогось, використовують в спілкуванні з вами лайливі слова – це насильство.
7.  Не вважайте, що ви заслужили на таке ставлення з боку дорослих. Ніхто, в тому числі ваші батьки, рідні, не має права принижувати вас, поводитися жорстоко стосовно дитини – це карається законом.
8.  Навчаться розрізняти поняття «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність – є зло, все, що звеличує гідність людини – добро.
ПАМЯТАЙ!
 • Ти маєш право відмовитися робити те, до чого тебе примушують силою або образливими, злими словами.
 •  Ми подібні, але всі різні.
 •  Твоя власність належить тільки тобі.
 •  Ти маєш право на допомогу.
 •  Кожна людина має право жити вільно, у безпеці, відчуваючи тепло і любов!