Дата: 24.11.2023 08:30

Щороку з 25 листопада до 10 грудня відбувається Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Основне завдання цієї кампанії привернути увагу спільноти до двох актуальних проблем: запобігання і протидія домашньому насильству та торгівлі людьми, а також активізація діяльності державних установ, громадських організацій заради захисту прав людини.
Офіційно, цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН 1999 року, але відзначати його почали з 1981 року - як памʼять про трагічну загибель трьох сестер Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури домініканського правителя Рафаеля Трухільо в 1960 році.
У знак підтримки, люди у всьому світі повʼязують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Період акції охоплює наступні важливі дати:
25 листопада - Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок;
1 грудня - Всесвітній день боротьби зі СНІДом;
2 грудня - Міжнародний день боротьби з рабством;
3 грудня - Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями;
5 грудня - Міжнародний день волонтера;
6 грудня - Вшанування памʼяті студенток, розстріляних у Монреалі;
10 грудня - Міжнародний день прав людини.
«16 днів проти насильства» - це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.