КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Технічне обслуговування газових мереж багатоквартирного будинку: що нового і чому це важливо?

Дата: 02.01.2024 13:33
Кількість переглядів: 65

Технічне обслуговування газових мереж багатоквартирного будинку: що нового і чому це важливо?

 

Як давно хтось піклувався про внутрішньобудинкову систему газопостачання Вашої багатоповерхівки? Вінницька філія «ГАЗМЕРЕЖІ» дає відповіді на ключові питання щодо так званої «третьої платіжки за газ».

Задля безпеки газопостачання та готовності газових мереж багатоквартирного будинку до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласники будинку або уповноважена ними особа мають укласти договір на технічне обслуговування таких мереж з оператором газорозподільної системи або іншим суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт. ТО внутрішньобудинкових систем газопостачання здійснюється за рахунок співвласників.

ТО газових мереж приватних будинків та квартир, а також нежитлових обєктів  здійснюється у тому ж порядку.

Міністерство енергетики України та НКРЕКП упорядкували питання технічного обслуговування газових мереж у багатоквартирних будинках і гуртожитках. Зокрема, визначили обов’язки замовників і виконавців, а також встановили граничні вартості робіт.

7 грудня 2023 р. набула чинності Постанова НКРЕКП від 05.12.23 р. № 2291, якою затверджений Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку. Цей договір є публічним договором приєднання, не потребує двостороннього підписання письмової форми та передбачає однакові умови для усіх Операторів ГРМ та споживачів газу.

 

Відтак, всі балансоутримувачі та співвласники багатоквартирних будинків, які не мали існуючих договорів на ТО, мають подати Оператору ГРМ заяву на приєднання до Колективного договору в особі уповноваженого представника, а ті співвласники багатоквартирних будинків, які не подали заяву, вважаються такими, що автоматично приєднались до Типового договору з Оператором ГРМ, на території ліцензійної діяльності якого розташований відповідний будинок. 

У такому разі Оператор ГРМ розподіляє кошторисну вартість технічного обслуговування між співвласниками багатоквартирного будинку пропорційно до кількості укладених договорів із споживачами послуг з розподілу природного газу у такому будинку та надає індивідуальні квитанції споживачам у цьому будинку для оплати послуг з технічного обслуговування.

За Типовим договором ТО будуть виконуватись

  • Планове випробування систем на щільність.

  • Технічне обслуговування систем газопостачання (після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристрою в приміщенні споживача (включно з ним)), запірних пристроїв (які розташовані після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристрою в приміщенні споживача (включно з ним), газового обладнання призначеного виключно для опалення місць загального користування.

  • Перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання.

  • Усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.

Варіант оплати буде визначено під час укладання договору. Передбачено оплату або єдиним платежем управителем від імені усіх співвласників і за їх рахунок, або окремими рахунками від кожного мешканця.

При укладенні договору з іншим субєктом господарювання співвласники повідомляють про це Оператора ГРМ протягом 15 днів з дати укладення такого договору.

З текстом Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку споживачі можуть ознайомитися на офіційному сайті НКРЕКП https://www.nerc.gov.ua/ або сайті Вінницької філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» https://vn.grmu.com.ua/. Найближчим часом на даному сайті будуть також  оприлюднені кошторисна вартість ТО кожного будинку, а також графіки проведення робіт.

Наголошуємо, що вчасне проведення фахового технічного обслуговування газових мереж вашого будинку – це ваша безпека і безпека ваших близьких при користуванні газом. 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора