КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
gov.ua
державні сайти України
 

Війна може залишити глибокий слід на психіці дітей, тому особливо важливо надавати їм психологічну підтримку та захищати їхню емоційну стабільність. Ось кілька порад для батьків, як вберегти дитячу психіку під час війни

Дата: 18.03.2024 09:26
Кількість переглядів: 38

Війна може залишити глибокий слід на психіці дітей, тому особливо важливо надавати їм психологічну підтримку та захищати їхню емоційну стабільність. Ось кілька порад для батьків, як вберегти дитячу психіку під час війни:

1. Відкриті діалоги
Створіть відкрите середовище для розмов і виразу емоцій. Питайте дітей, як вони себе почувають, і намагайтеся зрозуміти їхні страхи та переживання. Допоможіть їм знайти слова для вираження своїх почуттів.
2. Повідомляйте правдиву інформацію
Будьте чесними і відвертими у відносинах з дітьми, але оберіть слова та пояснення, які відповідають їхньому віку і рівню розуміння. Пояснюйте складні поняття просто і зрозуміло.
3. Режим і стабільність
Діти відчувають себе безпечніше у стабільному середовищі. Зберігайте регулярний режим їхнього дня, включаючи прийом їжі, сон і навчання. Ритуали і регулярні заняття також допомагають створити відчуття стабільності.
4. Мінімізуйте вплив жорсткого матеріалу
Обмежте експозицію дітей до жорсткого матеріалу, такого як звіти військових подій або криваві зображення в медіа. Важливо захистити їхню невинність і непорушність.
5. Психологічна підтримка
Якщо ви помічаєте, що ваша дитина сильно стурбована воєнними подіями, розгляньте можливість консультації психолога. Професійна допомога може бути важливою для подолання стресу та тривоги.
6. Розвага і релаксація
Забезпечте дітей можливістю розважитися і релаксувати. Гра, малювання, спільні прогулянки та спорт можуть допомогти відволіктися від стресу і зміцнити емоційну стійкість.
7. Взаємопідтримка у сім'ї
Покажіть приклад взаємопідтримки та співпраці у родині. Спільні зусилля та взаєморозуміння допомагають зміцнити зв'язки та психічну стійкість дітей.
8. Спільні заходи і творчість
Організуйте спільні заходи та творчі проекти, де діти можуть виразити свої емоції та почуття через мистецтво, музику або літературу.
Зберігаючи ці поради на увазі, батьки можуть активно сприяти збереженню психічного здоров'я своїх дітей в умовах війни і конфлікту. Важливо пам'ятати, що кожна дитина унікальна, і потребує індивідуального підходу до психологічної підтримки.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора