КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Нарахування субсидій у 2019 році

Дата: 12.03.2019 11:31
Кількість переглядів: 286

                                                  Фото без опису

з 1 січня 2019 року стартував перший етап монетизації житлових субсидій. Він стосується тих осіб, яким призначено субсидії з 1 січня поточного року, субсидії їм надаються у грошовій безготівковій формі. Відтак, цим умовно «новим» субсидіантам в «Ощадбанку» відкриваються персональні облікові записи. Кошти з яких, Ощадбанк буде розподіляти та здійснювати оплату житлово-комунальних послуг. Це перший етап монетизації у грошовій безготівковій форм.

Натомість започаткований 6 лютого новий порядок – грошова готівкова форма, коли субсидія буде виплачуватись грошима безпосередньо громадянам. Це стосується тих осіб, кому субсидія призначена з жовтня по грудень 2018 року, так званих «старих» субсидіантів.

Існує два шляхи отримання коштів – якщо одержувач субсидії є пенсіонером, то кошти надійдуть через Пенсійний фонд, якщо ні – через «Ощадний банк».

З 1 березня 2019 року за рішенням Уряду монетизовані житлові субсидії пенсіонерам будуть виплачуватись органами Пенсійного фонду України. Пенсіонерам-субсидіантам, які отримують пенсію через банки, кошти будуть перераховуватись на їх пенсійні рахунки в банківських установах, де вони обслуговуються згідно договору. Пенсіонерам, які отримують пенсійні виплати через підприємства поштового зв’язку АТ «Укрпошта», кошти виплачуватимуться готівкою, тобто їх разом з пенсією принесе листоноша. Відтак, період здійснення виплати монетизованих субсидій буде синхронізовано з датами виплати пенсій. Тобто кожен пенсіонер-одержувач субсидії отримає гроші у встановлену за графіком виплати пенсії дату впродовж виплатного періоду (з 4 по 25 число місяця).

Одержувачі субсидії,  що не є пенсіонерами повинні після 12.03.2019 року звернутися до будь-якого відділення Ощадбанку,  яке є найзручніше чи найближче. Разом з собою необхідно мати паспорт та ідентифікаційний код. У відділенні клієнту відкриють рахунок і запропонують або зарахувати кошти на нього, або ж отримати готівкою у касі. Рахунок, який буде відкрито для субсидіанта потрібен для того, щоб послідуючі виплати вже спрямовувалися на цей картковий рахунок  і клієнт  міг отримати їх у будь-якому банкоматі банку чи відразу сплатити за послуги в терміналах. 

Субсидії будуть виплачуватися щомісяця за попередній календарний місяць (у березні - за лютий, в квітні - за березень, в травні - за квітень).

Таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги на суму, що перевищує 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020рр не призначатимуть. Тобто наявність простроченої заборгованості унеможливить подальше надання житлової субсидії.

Щороку у травні відбувається процес перепризначення субсидій на новий рік. Тому усім  отримувачам субсидій потрібно обов’язково подати Заяву і Декларацію про доходи в управління соціальної та молодіжної політики. Автоматичне перепризначення допомоги стосуватиметься лише тих, хто звернувся за субсидією вперше у 2019 році.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора