КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
gov.ua
державні сайти України
 

Про дітей і для дітей

Дата: 07.09.2021 15:55
Кількість переглядів: 721

Про дітей і для дітей

Саме такою була головна тематика питань, які увійшли до порядку денного 14 позачергової сесії Краснопільської сільської ради 8 скликання, яка відбулася 7 вересня поточного року. 
Депутати заслухали інформацію начальника відділу освіти, культури, молоді і спорту Н. П. Стрижавської про організацію харчування дітей в закладах освіти Краснопільської сільської ради на 2021-2022 навчальний рік та обговорили новації в системі дитячого харчування, виходячи із рекомендацій Міністерства охорони здоров‘я та Держпродспоживслужби, які уже знайшли своє законодавче обґрунтування. Тож з 1 вересня, згідно затвердженого рішення сесії, вартість харчування однієї дитини на один день в закладах дошкільної освіти громади становитиме 50 грн, в школах - 25 грн. 
За рахунок коштів місцевого бюджету і в школах, і в дитячих садках харчуватимуться діти-сироти; діти, позбавлені батьківського піклування; діти з особливими освітніми потребами, які навчаються в інклюзивних класах; діти 1-4 класів, які отримують допомогу відповідно до ЗУ « Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім‘ям»; діти, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України. 
За кошти місцевого бюджету також харчуватимуться діти, батьки яких є учасниками антитерористичної операції, учасниками бойових дій; діти із сімей, переміщених із тимчасово окупованих територій; діти з інвалідністю; діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. 
Учні 1-11 класів з багатодітних родин харчуватимуться шляхом співфінансування: 50% - за рахунок коштів місцевого бюджету, 50% - за кошти батьківської плати. 
За кошти бюджету також харчуватимуться діти 1-11 класів, які навчаються за індивідуальною формою навчання. Всі інші учні 1-11 класів харчуватимуться за рахунок батьківської плати, а працівники закладів освіти - за рахунок власних коштів.
Що стосується дитячих садків, то депутати проголосували за встановлення 40% розміру батьківської плати за харчування дітей. Лише 50% за харчування платитимуть багатодітні родини.
Йшлося і про якість дитячого харчування, яка суттєво зміниться за рахунок особливих вимог до продуктів, збагачення раціону овочами, фруктами, молочною продукцією. Деякі страви будуть незвичними для дітей, але введення їх в меню стане першим кроком до формування у дошкільнят і учнів шкіл розуміння ролі правильного харчування та нових підходів до здорового способу життя. 
Вартість харчування в певній мірі зросте, але виключно за рахунок введення в раціон свіжого м‘яса, молока, йогуртів, твердих сирів, цільнозернового хліба, фруктів. Але харчування чималої когорти учнів та вихованців дитсадків (пільгові категорії) повністю чи наполовину візьме на себе бюджет громади.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора