КРАСНОПІЛЬСЬКА ТЕРИТОРІАЛЬНА ГРОМАДА
Гайсинський район Вінницька область
Малий Герб України
gov.ua
державні сайти України
 

Як розпізнати аферистів та вберегти свої кошти

Дата: 12.09.2023 10:55
Кількість переглядів: 159

                       Як розпізнати аферистів та вберегти свої кошти

До територіальних органів поліції Гайсинського району значно збільшилась кількість звернень щодо шахрайських дій за допомогою засобів мобільного зв’язку.

Так, у зв’язку з розвитком інформаційних технологій, переходом громадян на безготівкові розрахунки набула поширення протиправна діяльність злочинців, які об’єднуючись у кол-центри, вчиняють шахрайські дії, спрямовані на незаконне отримання реквізитів банківських карток, зокрема під виглядом надання працівниками банківських установ допомоги власникам цих карток (у тому числі військовослужбовцям, членам їхніх родин, внутрішньо переміщеним особам) за різними заздалегідь вигаданими ситуаціями тощо, з метою подальшого заволодіння коштами громадян.

Незважаючи на постійну інформативну та роз’яснювальну роботу серед населення кількість випадків шахрайств зростає.

Почастішали випадки електронних шахрайств у зв’язку з великою кількістю різноманітних програм грошової допомоги для українців. Щоб не потрапити на гачок шахраїв, потрібно звертатися до державних органів або урядових організацій, а не вказувати на сайтах реквізити своїх карток.

Найбільш поширеними та проблемними у розслідуванні є шахрайства, які вчиняються шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, у тому числі з використанням соціальної інженерії (фішинг).

Фішинг – це вид інтернет-шахрайства, який полягає у крадіжці конфіденційних даних користувачів (логінів, паролів, облікових записів, банківських карток) за допомогою електронних листів, підроблених сайтів та методів соціальної інженерії.

Його особливість у тому, що жертва шахрайства надає свої дані добровільно. Фішингові атаки відбуваються за стандартною схемою: зловмисники закидають «наживку» – це може бути лист, повідомлення, посилання на сайт. А потім намагаються упіймати на неї довірливих користувачів.

Однією з основних цілей фішингу є отримання особистих даних користувачів. Зловмисники можуть використовувати фішингові методи, щоб отримати доступ до логіну, паролів, номерів кредитних карток, соціальних страхових номерів та інших важливих особистих даних. Їх можуть використовувати для скоєння крадіжки особи, шахрайства чи інших злочинних дій.

Для прикладу: ви отримуєте лист від інтернет-магазину, в якому часто робите покупки. У ньому йдеться, що вам нараховані бонуси і для їх отримання потрібно терміново підтвердити дані облікового запису. Ви переходите за посиланням, вводите свої особисті дані та номер банківської картки. Насамкінець вас просять зробити «пробний платіж» в 1 грн. При оплаті ви вводите тризначний код безпеки картки і невдовзі дізнаєтеся, що з вашого рахунку списали не одну, а, наприклад, 10 тис. грн. 

Тому вкотре нагадую правила безпеки та прошу бути уважними: не передавати третім особам або через Інтернет дані банківських карток, особистих рахунків, унікального CVV-коду або іншу важливу для здійснення оплати інформацію, не переходити за підозрілими посиланнями, які в Інтернеті пропонують різні види допомог від ООН, Червоного Хреста або державних установ.

Отож, якщо вам зателефонували і повідомили, що ви стали власником виграшу крупної суми, або «Ваш родич у біді», «За цим посиланням ООН дає допомогу»,                  будь ласка, зверніться на лінію «102» або до своїх рідних та знайомих, до урядових організацій, щоб пересвідчитися в інформації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора